Obsah ortute LED žiarovky neobsahujú žiadnu ortuť. Sú teda maximálne bezpečné pre Vás aj životné prostredie.

Životnosť LED žiarovky RETLUX majú životnosť až 20000 hodín, vďaka čomu je úspora oveľa vyššia ako u ostatných úsporných svetelných zdrojov.

Ikona stmievača Podľa tejto ikony jednoducho zistíte, či je možne žiarovku používať s elektronickým stmievačom.

Farba svetla Studená biela = studená farba svetla táto LED žiarovka má farbu svetla 4100 Kelvinov, ktorá je veľmi podobná klasickým CFL kompaktným žiarovkám.

Počet zapnutí LED žiarovku RETLUX môžete zapnúť až 15000 krát, je teda vhodná aj tam, kde sa svetlo veľmi často zapína a vypína.

Rýchle rozsvietenie LED žiarovka RETLUX sa rozsvieti na 100% takmer okamžite – v ráde mikrosekúnd.

Ikona pätice pre jednoduchší výber náhrady za Vašu žiarovku nájdete na každej krabičke ikonu s typom pätice.

Index podania farieb Ra vďaka indexu Ra (CRI) vyššiemu ako 80 je zaručená maximálna vernosť farieb v osvetľovanom priestore.


7 W náhrada 40 W
500 lm
E27 detail
7 W náhrada 40 W
500 lm
E27 detail
10 W náhrada 65 W
806 lm
E27 detail

LED žiarovky s najdlhšou životnosťou

LED žiarovky majú vyššie obstarávacie náklady ako ostatné svetelné zdroje. Avšak pokiaľ si vezmeme celkové náklady (vrátane udržiavacích), tak výrazne prekonávajú klasické žiarovky a dokonca i úsporné kompaktné žiarivky. A to nielen vďaka svojej veľmi malej spotrebe, ale aj preto, že majú extrémne dlhú životnosť.

LED žiarovky
20 000 hod.

Halogénové žiarovky 8 000 hod.
 
Klasické žiarovky 1 000 hod.

Obyčajná žiarovka bude slúžiť cca 1 000 hodín. Kompaktná žiarivka vám posvieti 8 000 hodín – to už je omnoho lepšie, ale LED technológia všetky suverénne prekonáva s viac ako 20 000 hodinami. Čo, ako iste uznáte, je už veľmi slušná výdrž.